16. ULUSLARARASI BİLİŞİMCİ MARTILAR PROJELERİ

Değerli Dostlarım,

2018-2019 Akademik yılında 16.sına başladığımız Uluslararası Bilişimci Martılar Projelerimiz bu yıl da yeni bir başarıyı kucaklayarak _ Yüksek Lisans ekiplerini de içine alarak uçmaya devam ediyor. Başladığı ilk yıllarda Microsoft Türkiye’nin desteği ve TEGV ekiplerinin bizimle olmasıyla büyük bir ivme kazanan, yıllar geçtikçe yenilikçi (İnnovatif) yaklaşımıyla kendini yenilemesini bilen Bilişimci Martılar Projesi sadece ülkemizde değil, yurt dışında da ilgi çekmeye devam ediyor. Bu yıl Sri Lanka, Hindistan ekiplerinin yanında İstanbul Alman Lisesi iki projeyle, Bahçeşehir Üniversitesi de 3 projeyle yola devam ediyor. 10 Haziranda sona erecek olan Projemizin kayda değer tarihleri (landmarklar) şöyle:
2006- Yabancı ülke ekipleri de aramızda olmaya başladı.
2007- Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft işbirliğiyle imzaladığımız protokol gereği MEB-Eğitek düzenlemesiyle Mersin’de 145 tane Bilişimci Martı koordinatörü öğretmene İmece Halkaları ve Bilişimci Martı Projesi eğitimleri verildi ve o yıl 93 proje ortaya kondu. MEB, Başkent Öğretmenevinde Ödül Törenini düzenledi ve ondan sonraki yıllarda devlet okulları da bizlerle olmaya başladı.
2008- Engelliler de projemizde yer almaya başladı. Bu çabamızla Moritus’da düzenlenen “1. International Convention for Empowering the Challenged” etkinliğinde “Helen Keller Mükemmellik Ödülü” aldık.
2013- Yüksek Öğretim kurumları da projeye “Lider Martılar” kategorisi altında girmeye başladı.
2017-İlk kez “Toplum Martıları” kategorisine Sri Lanka katıldı. Judith Perera okul toplum işbirliğiyle İngilizce dilini daha kaliteli öğretme projesiyle bu kategorinin ilk Şampiyonu oldu.
2019_Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans öğrencileri ilk kez Lider Martı Projesinde yer aldılar.

Tüm ekiplerimize başarılar dilerken Ödül Törenimizin 27-30 Kasım tarihleri arasında Hindistan, Lucknow’da City Montessori School’da gerçekleştirilecek 22. ICSQC etkinliğinin Ödül Töreni öncesinde yapılacağını duyurmak isterim. Sevgilerimle.

Hayal KÖKSALBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir